Wyspy Kanaryjskie znane również jako Wyspy Szczęśliwe, położone są na Oceanie Atlantyckim niedaleko od wybrzeża północno-zachodniej Afryki. Korzystają z tej samej szerokości geograficznej, co Floryda i Karaiby. Położenie to wpływa na małe wahania temperatury. Średnioroczna temperatura waha się wokół 25 °C.

Wyspy wiecznej wiosny należące do Unii Europejskiej.
Na wyspach panuje wieczna wiosna z łagodnym klimatem, nadającym się na urlop o każdej porze roku. Wyspy Kanaryjskie są integralną częścią Unii Europejskiej. Teneryfa największa i najbardziej znana z archipelagu Wysp Kanaryjskich jest bardzo zróżnicowana krajobrazowo. Północna część wyspy zdominowana jest przez bujną egzotyczną roślinność, środkowa pokryta stożkami wulkanicznymi z dominującym nad nimi jednym z największych na świecie wulkanem El Teide – do półpustynnych obszarów na południu.

Wyspy Kanaryjskie to bajkowa kraina pełna smaków.
Na terenie całej wyspy spotykamy bajeczne wioski otoczone plantacjami bananów, winorośli i mandarynek z lokalnymi bazarami, na których możemy kupić ekologiczne produkty i rękodzieło. Znajdziemy tu również całe mnóstwo sklepów markowych z atrakcyjnymi wolnocłowymi cenami. Cała wyspa usiana jest  licznymi restauracjami, barami kuchni lokalnej i międzynarodowej.

Nie  tylko raj wakacyjny pełen atrakcji, jest to też idealne miejsce do życia.
Co roku w Santa Cruz – stolicy Teneryfy organizowany jest karnawał z występami znanych hiszpańskich artystów, paradą tancerzy i tańcami do rana całego miasta z bardzo przyjaźnie nastawionymi do życia i turystów mieszkańcami wyspy. Santa Cruz  łączy w sobie nowoczesną i tradycyjna architekturę z licznymi muzeami, teatrami, restauracjami i sklepami. Stolica Teneryfy została doceniona przez magazyn ,,The Guardian” i uznana za jedno z pięciu najlepszych na świecie miejsc do życia.

Wczasy z dziećmi dla aktywnych rodziców szukających wielu wrażeń i atrakcji.
Miłośnicy sportów znajdą na wyspie wspaniałe warunki do uprawiania windsurfingu, jazdy na rowerze, golfa, tenisa, nurkowania, wędkowania. Niezapomnianej zabawy dzieciom i dorosłym dostarczą liczne parki wodne i przyrodnicze np. Siam Park, Loro Park, Jungle Park. Bardzo liczne są dobrze wyposażone publiczne place zabaw dla dzieci.

Każda wyspa daje inny niepowtarzalny klimat.
Podobnie warunki klimatyczne mają inne wyspy archipelagu Fuerteventura i  Lanzarote. Fuerteventura słynie z pięknych turkusowych plaż o złocistym miałkim piasku ciągnącymi się wiele kilometrów przechodzącymi w wydmy. Zachwyca nowoczesną infrastrukturą parkami wodnymi i przyrodniczymi, profesjonalnymi bazami do uprawy sportów szczególnie wodnych. Lanzarote zachwyca historią, sztuką i kulturą, pięknymi i różnorodnymi krajobrazami, florą i fauną, doskonałymi szlakami pieszymi i rowerowymi, wspaniałymi warunkami umożliwiającymi uprawianie sportów wodnych. Niepowtarzalne księżycowe widoki i wrażenia przeżywamy w parku Narodowym Timanfaya.